bitkisepeti.com
Naturel ve Eterli yağlar
Çeşitli Amaçlarda kullanılan yağlar
K r e m l e r

K R E M L E R

 

 • AĞRI GİDERİCİ ROMATİZMA KREMİ

FAYDALARI:  
Bel ağrısı, Adale ve Mafsal ağrıları, Romatizmal ağrıları giderir, Boyun tutulması ve kulunçları çözer, Kas ve kemik ezilmelerinde etkilidir. Yara ve yanıklara da sürülebilir.

İÇİNDEKİLER: 
Biberiye uçucu yağı, Limon uçucu yağı, Nane yağı, Mersin uçucu yağı, Defne tohumu yağı, Defne yaprak yağı, Okaliptüs yağı, Çam terebentin, Ardıç katranı, Gliserin, Vazelin, Çinko oksit, Mentol, Kafiru.

KULLANILIŞI:  
Ağrıyan bölgeye masaj şeklinde tatbik edilir. Üzerine yün bir bez örtülür, günde 2-4 defa sürülebilir. Yanıklarda bir kaç dakika soğuk suda tutulduktan sonra krem kalınca sürülür ve üzeri açık bırakılır.

 
 • BASUR (Hemoroit) KREMİ

FAYDALARI:  
Basur kaşıntısını, sancısını ve kanamasını durdurur ve rahatlatır.

İÇİNDEKİLER: 
Mersin Yağı, Defne Toh. Yağı, Defne Yap. Yağı, Limon Yağı, Çam Yağı, Ardıç Katranı, Çinko Oksit, Vazelin, Gliserin, Mentol

KULLANILIŞI:  
Kaşıntılı bölge ve Makat'ın içine günde 2-3 defa sürülür.

 • KAŞINTI VE EGZAMA KREMİ
    FAYDALARI:
Egzama, Sedef, Mantar ve Alerjik rahatsızlıklarda rahatlatıcı etkiye sahiptir. her türlü kaşıntıda kullanılabilir.

İÇİNDEKİLER: 
Biberiye uçucu yağı, Nane uçucu yağı, Portakal uçucu yağı, Limon uçucu yağı, Yasemin yağı, Menekşe uçucu yağı, Vazelin, Likit vazelin, Faland, Oksit dözenk, Asit borik, Lanolin, Gliserin.

KULLANILIŞI:  
Kaşıntılı bölge ılık su ile yıkanıp kurulandıktan sonra krem hafif ovularak sürülür. günde 2 - 3 defa.
 • VARİS KREMİ
    FAYDALARI:
Varis ağrılarını ve sancılarını dindirir, rahatlatır. Şişmiş damarların küçülmesini sağlar.

İÇİNDEKİLER: 
Isırgan yağı, Biberiye uçucu yağı, Limon uçucu yağı, Papatya uçucu yağı, Vazelin likit, Vazelin fland.

KULLANILIŞI:  
Varis olan bölgeye aşağıdan yukarıya doğru tatbik edilir. Günde 2 - 3 defa.

TAVSİYELER:
Ayakta durmamaya dikkat edilmeli, bol yeşillik, sebze ve meyve yenmeli, özellikle günde 2 - 3 tatlı kaşığı polen yenmelidir.
 • DOĞAL BAKIM CİLT KREMİ
     FAYDALARI:
Cilt lekeleri ve çilleri giderir.Kırışıklıkları azaltır, sivilcelere iyi gelir, cildin parlak ve canlı kalmasını sağlar, yüze tazelik güzellik verir.

İÇİNDEKİLER: 
Aloe Vera, Biberiye uçucu yağı, Tarçın uçucu yağı, Nane uçucu yağı, Mersin uçucu yağı, Yasemin yağı, Zambak yağı, kayısı yağı, Havuç yağı, yağsız krem.

KULLANILIŞI:  
Günde 1-2 defa ince bir tabaka halinde sürülüp hafifçe ovulur. Göz altlarına sürmeyiniz, ilk sürüldüğünde hafif bir yanma yapabilir, bir kaç dakika sonra geçer, fazla rahatsız olunursa soğuk su ile yıkayıp birkaç dakika temiz hava da kalmak yeterlidir.
 • Natural Herbal CİLT KREMİ
    FAYDALARI:
Çillere, cilt lekelerine ve kırışıklığa karşı etkili bir kremdir. Cildi nemlendirir, yumuşak ve canlı kalmasını sağlar. Güvenle kullanabileceğiniz ideal bir kremdir.

KULLANILIŞI:
Günde 1-2 defa ince bir şekilde ovularak sürülür.

İÇİNDEKİLER:
Aloe Vera, Kayısı, Havuç, Zambak, Yasemin, Limon, Papatya, Biberiye, Karanfil, Portakal, Nane, Tarçın, Menekşe, Mersin, bitkilerinin yağları ve özlerini, Glyceryl stearete, Vazelin, P.likit Lanette 0, Steraric acid, Emülgatör, Proplen glycd Glycerin ve deionize su ihtiva eder.
 • Natural Herbal CİLT MASKESİ
    FAYDALARI:
Cilt lekeleri ve siyah noktaları giderir, Sivilceleri kurutur, doğum sonrası olan çatlakları azaltır, Cildi besler, Ciltteki kırışıklıkları azaltır, Kılcal damarlardaki kan devrini hızlandırır, Cildin yağ dengesini ayarlar, Hoş kokusu sayesinde aroma terapi sağlar.

KULLANILIŞI:
Temiz cilde maskeden bir miktar alınıp istenilen bölgeye sürülür kuruması beklenir. Kuruduktan sonra ılık su ile yıkanır. Doğum sonrası çatlaklar için 1-2 saat kalmalıdır.

İÇİNDEKİLER:
Melisa Yağı, Havuç Yağı, Kayısı Yağı, Defne Özsuyu, Kil, Limon Yağı, Papatya Yağı ve Aloe Vera.
 • Natural Herbal SELÜLİT KREMİ
    FAYDALARI:
İdeal bir yağ eritici kremdir.

KULLANILIŞI:
Selülitli bölgeye masaj yapılarak günde 1-2 defa sürülür. 1-2 saat sonra sabunlu su ile yıkanır. (Hassas ciltlerde daha kısa sürede yıkanabilir.) Masaj yapıldıktan sonra streç film sarılırsa etkisi artar.

İÇİNDEKİLER:
Aloe Vera, Avakado, Jojobo, Buğday, Portakal, Biberiye, Limon, Tarçın, Karanfil, Kekik, Mersin, Nane, Karabiber, Ardıç, Yasemin bitkilerinin yağları ve özlerini, Glyceryl stearete, Vazelin, P.likit Lanette 0, Steraric acid, Emülgatör, Proplen glycd Glycerin, Kozmetik esans ve deionize su ihtiva eder.
 • Natural Herbal ROMATİZMA KREMİ
    FAYDALARI:
Ağrı giderici ve kas gevşetici özelliğinden dolayı romatizmal ağrılarda, bel ve boyun tutulmasında, kulunç ağrılarında kullanılır. Adale mafsal ağrılarında çok etkilidir. Kireçlenmeyi çözer.

KULLANILIŞI:
Ağrılı bölgeye günde 2-3 defa ovularak sürülür.

İÇİNDEKİLER:
Aloe Vera, Çam, Defne Yaprağı, Biberiye, Portakal, Okaliptüs, Nane Limon, Ardıç, Mersin, Defne Tohumu bitkilerinin yağları ve özlerini, Kafiru, Mentol, Glyceryl stearete, Vazelin, P.likit Lanette 0, Steraric acid, Emülgatör, Proplen glycd Glycerin ve deionize su ihtiva eder.

 

Sayfa Başı

Referanslar:

Türkiye'de Bitkilerle Tedavi, Prof.Dr. Turhan Baytop, I.U Eczacılık Fak.,1984,İstanbul