Şifalı Bitkiler
Tıp Sözlüğü
Hastalıklar
Aromaterapi
Şifa Mucizesi
Tıbbi Nebevi
Şifalı Kaplıcalar
Güzellik ve Bakım
Masaj ve Teknikleri
İlk Yardım
Pratik Bilgiler
Yemek Tarifleri
Beslenme ve Diyet
Rüyalar

TABİAT BİR ECZANEDİR

Kainatı ve mahlukatı yaratan Allah (C.C)  tabiat bir eczane olarak yaratmıştır. Etobur hayvanlar dahi hastalandıkları zaman doğada şifalı bitki yiyerek tedavi olmaktadır. Bugün dünyanın kahir ekseriyetinde şifalı bitkiler koruyucu hekimlikte (alternatif tıp) ve tedavide baş tacı edilmektedir. Şifalı bitkileri önemli kılan; Hormondan, kimyası gübrelerden uzak, dağın temiz havası, yağmuru ve doğal gübresiyle yetişmiş olmasıdır. Yeryüzünde yaklaşık bir milyon bitki bulunmaktadır. Bunların; şifalısı zehirlisi ve yan tesirlisi bulunmaktadır. “Ottur zararı yoktur” mantığı yanlıştır. Bitkilerin faydasını, zararını eskilerin tecrübesinden ve Bilim adamlarının bilimsel çalışmalarından öğreniyoruz. Bilim adamları Anne sütü gerçeğinde olduğu gibi laboratuar sonuçları ışığında şifalı bitkilere gerekli önemi vermeye başlamıştır. 

Bitkilerden yararlanılabilmek için batıda olduğu gibi doktor kontrolünde teşhis ve tedavi olmak gerekir. Ülkemizde ve dünyada şifalı bitkilere olan rağbeti azaltan ön önemli etken, şifalı bitkilerin bazıları tarafından bilgisizce Kullandırmakta ve duyguları sömürmek maksadıyla da pahalıya satılmaktadır. 

Önemli hastalıkların tedavisi mutlaka uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmelidir, ancak ufak tefek her rahatsızlıkta da kişinin hemen doktor kontrolüne girmesi gerekmeyebilir. Şifalı Bitkiler Sitesi size bu konuda yardımcı olacaktır. Size bitkileri tanıtacak, etkinlik biçimleri hakkında bilgilendirecek ve bitkileri doğadan kendi ellerinizle toplayıp kurutmaya sizi davet edecektir. Bu arada da sık sık, şifalı bitki çayları ile kişinin kendini tedavi edebilmesinin ayrıntıları ve sınırları hakkında sizleri uyaracaktır. Bitki çayları ve tentürleri etkili ve zararsız ilaçlardır. Ama önemli hastalıklarda ancak, bir uzmanın uyguladığı tedaviye eşlik edebilir veya onu destekleyebilir. 

Şifalı bitkilerin tedavi edici gücünden, basit rahatsızlıklarınızı geçiştirmek için yararlanın. Önemli hastalıkların tıbbi tedavisi sırasında da, doktorunuzun onayını almak kaydıyla, bu tedaviye şifalı bitkilerle destek verebilirsiniz. Ama, çok iyi tanımadığınız bitkilerle kendinizi tedavi etmeye hiçbir zaman kalkışmayınız! Doğada her hastalığa çare olabilecek pek çok sayıda şifalı bitki vardır; ama bu bitkileri gereğince kullanabilmek için bilimsel eğitime de kesinlikle gerek vardır!

 

İLETİŞİM

Host ve Domain sağlayıcısı

Ziyaretçi Sayacı